המדריך המלא – גידול כמה חתולים באותו הבית

אז במסגרת הטיפים והמדריכים שאנו אוהבים לכתוב עבורכם כתבנו לא מזמן מדריך מלא לגידול כמה כלבים באותו הבית. כעת נשמח לחלוק אתכם מדריך לגידול של כמה חתולים באותו הבית. כאמור, גידול של חתול אחד יכול להיות מאתגר לכשעצמו אולם כשכבר יש לנו את מרבית הציוד הנדרש, זה רק יכול להפוך להיות קל יותר לגדל גם כמה חתולים במקביל, להרחיב את המשפחה עם חיות מחמד חדשות שכל אחת היא עולם ומלואו ולהוסיף עוד אור ושמחת חיים לבית. לאחר מדריך זה תדעו בדיוק כיצד תוכלו לגדל כמה חתולים במקביל ועדיין לאפשר להם להסתדר ביניהם.

מגדלים את החתולים בבית או בגינה?

אז כמו במדריך שלנו על גידול כמה כלבים באותו הבית גם במדריך זה בנושא גידול כמה חתולים באותו הבית נתחיל בשאלה הפשוטה – האם אתם מתכוונים לגדל את החתולים בתוך הבית? או שיש לכם גינה שאתם מעדיפים לגדל אותם שם? יש יתרונות וחסרונות לכל אחד מהסיטואציות שכן מצד אחד החתולים יותר חופשיים ומשוחררים בגינה, יכולים לעשות את צרכיהם בגינה ואינם צריכים ארגז וחול מיוחד (חוסך בעלויות ובהתעסקות עם ניקיון הארגז) ומצד שני הם פחות בטוחים מטורפים ומזיקים שונים, יכולים בתקופת הייחום להיכנס מהר להיריון או לברוח לגינות אחרות במידה ומדובר בזכרים ועוד.

רכישת צעצועים, משחקים ומיטה:

רגע לפני שנגיע לבחירת המזון לחתולים אנו רוצים לדבר על כל מה שמסביב. גידול של חיית מחמד בתוך הבית עשויה להצריך מכם לקנות לא מעט דברים, החל מקעריות אוכל, דרך מוצרי טיפוח והיגיינה, מזרן או מיטה ועד לצעצועים ומשחקים שונים. במידה ואתם מגדלים את החתולים בתוך הבית תצטרכו לדאוג למספר אזורים בהם יוכלו לישון. בשונה מכלבים, החתולים יכולים לישון טוב כמעט בכל מקום בבית. כלומר, אל תופתעו אם תראו אותם ישנים טוב על המקרר או ארונות המטבח למעלה, מתחת לספה בסלון או אפילו בתוך הסלסלה של הירקות במטבח. ובכל זאת, כדאי יהיה לספק להם מגוון אזורים בבית עם מיטות או מזרנים פזורים שבהם יוכלו להתרגל לרבוץ במקום כל המקומות שרשמנו.

רכישת מזון מתאים לגידול כמה חתולים באותו בית:

ובכן גידול של חיית מחמד מצריכה בראש ובראשונה לקנות לה מזון ולספק לה מים. חתול הוא לא אוגר או תוכי, להם המזון הוא זול יותר והם אוכלים גם בכמות קטנה יותר. חתול היא חיה טורפת והיא זקוקה לכמות מספקת של מזון כדי לחיות טוב, על אף שיכול לשרוד גם עם כמות קטנה של מזון. חתולים החיים בחוץ, במידה ויהיו רעבים, יוכלו לצאת לחפש אחר מזון בפחי אשפה או לצוד ציפורים וחיות אחרות. לעומת זאת, חתולים החיים בתוך הבית שלכם יהיו בעלי כושר הישרדותי לא מפותח במיוחד ואלא אם כן יש ציפורים שאתם מגדלים בבית – לא יהיה להם מה לצוד. לכן חשוב שתדאגו להם לאוכל טוב ומזין, הכולל את תמהיל המזון המומלץ והבריא עבורם. במידה והמצב הכלכלי הינו מוגבל יחסית – ניתן בהחלט לרכוש מזון חתולים מוזל יותר ולא צריך ל”השתגע” ברכישת המזון היקר ביותר, גם אם מדובר בשק גדול. פשוט עבדו לפי יכולתכם הכלכלית.

מה לגבי מוצרי טיפוח והיגיינה?

חתולים מטבעם מטפחים את עצמם לעתים קרובות ולכן חתול זקוק למקלחת לעתים נדירות יותר מכלב למשל. זה גם הרבה יותר מאתגר לקלח חתול, אלא אם כן הוא ממש אוהב מים (יש גם כאלה) וקצצתם לו ציפורניים כך שתפחיתו את הסיכון שהוא יפגע בכם בלי כוונה. משום כך אין צורך ברכישה מוגזמת של מוצרי טיפוח וכי לרוב שמפו אחד יספיק להרבה זמן. מוצרי טיפוח שונים ונוספים יהיו בגדר מותרות.

הגענו לארגז החול:

חתול עושה בממוצע צרכים מספר פעמים ביום. כאשר הוא חי בטבע (או בגינה שלכם) הוא יכול לעשות את צרכיו מתי שירצה, לקחת לפינה מסוימת, לחפור בור, לעשות צרכים ולכסות אחריו. כשאתם מגדלים את החתול בתוך הבית תצטרכו לדאוג לארגז חול מספיק גדול ולחול מיוחד שיאפשר לחתולים להרגיש בנוח לעשות בו את צרכיהם. יש לנקות את החול בתדירות גבוהה יותר (תלוי בסוג ואיכות החול) ולקחת בחשבון ארגז גדול אם יש כמה חתולים בבית.

 

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

X
דילוג לתוכן preloader