5 הטעויות שאסור לכם לעשות בבחירת אוכל לכלבים

בחירת האוכל הנכון לכלב שלכם חיונית למחייתו. למעשה, בחירה לא נכונה של אוכל עשויה שלא לספק לו את הוויטמינים והמינרלים הנדרשים לו כדי להתקיים והוא יהיה חשוף יותר למחלות, עצמות חלשות וחולשה כללית. במקרים מסוימים בחירת אוכל שגויה עשויה לסכן גם את חייו של הכלב שלכם, כמו במקרה של אוכל בוגרים לגור כלבים שעשוי להיחנק ממנו. מדריך זה יסייע לכם בעת בחירת האוכל המתאים לכל שלכם על ידי כך שתלמדו את הטעויות שאסור לכם לעשות בבחירת אוכל לכלבים… או לפחות את העיקריות שבהן. שנתחיל?

#1 – להתייחס רק למחיר:

אחת הטעויות שאסור לכם לעשות בבחירת אוכל לכלבים היא כאמור להתייחס רק למחיר המזון. כמובן שאנו מעודדים כל אחד לרכוש מזון לפי יכולתו שכן גם מזון מעט פחות איכותי עדיף על כלב רעב או נטוש. עם זאת, אם יש באפשרותכם להשקיע מעט יותר כל חודש עבור מזון מעט איכותי יותר – עשו זאת. אל תתייחסו אך ורק למחיר עצמו בבחירת האוכל, אלא קחו אותו בחשבון כאחד הגורמים המשפיעים בבחירת סוג המזון לכלב שלכם. תוכלו לחסוך בעלויות בדרך כלל על רכישה מרוכזת של כמות גדולה, או רכישה של שק גדול במקום קטן או אפילו לנצל הטבות ומבצעים לחגים וימים שונים במהלך השנה.

#2 – לא להעמיק ולהבין קצת יותר בתמהיל המזון:

חשוב לבדוק את תמהיל המזון שאתם מתכוונים לקנות לכלב שלכם. תמהיל המזון מצביע על איכות המזון (כמות הבשר שיש בו לעומת תחליפים שונים), וכן הוויטמינים השונים שהוא יכלול מפירות וירקות ולא מאבקות שונות שאמורות לנפח את הגרגירים, להיות מלאות בקלוריות אבל דלות מאוד עד כדי אי קיימות של ויטמינים ומינרלים חיוניים. לכן, קחו על עצמכם כמה דקות לקרוא מדריך באתר שלנו על איך לקרוא את תווית המרכיבים ואת הסימנים והחותמות על השקים על מנת להבין יותר בנושא. לקנות שק רק לפי הגודל שלו, המחיר או הטעם שכתוב עליו לא בהכרח יספק לכלב שלכם את הוויטמינים שהוא צריך.

#3 – לא להתאים את האוכל לגיל הכלב:

דבר נוסף שחשוב לבדוק הוא נושא הגיל של הכלב שלכם. לכלבים בגילאים שונים יש סוגים שונים של אוכל. נכון, הטעמים יכולים להיות אותו דבר ואולי גם גודל השק ושם החברה היצרנית. עם זאת, הגרגירים עצמם שונים וגם התמהיל המרכיב את המזון. לדוגמה: אוכל לגורים יכלול לרוב יותר קלוריות המתאימות לאנרגיות הרבות שאלה שורפים במשחק ובפעילות ביחס לגודל גופם והגרגירים יהיו גם רכים וקטנים יותר, מה שיאפשר להם לאכול אותם מבלי להיחנק חלילה. כלבים מבוגרים יצרכו יותר חלבונים לחיזוק העצמות ואוכל מופחת קלוריות כדי לא להשמין בתקופה בחיים בה הם יעשו פחות פעילות.

#4 – להמשיך לתת לכלב אוכל עם מזון שהוא רגיש אליו:

חשוב לשים לב לרגישות הכלב שלכם למזונות ומרכיבים מסוימים. במידה והכלב שלכם לא מגיב טוב לאוכל שאתם נותנים לו זה עשוי להצביע על אלרגיה לאחד המרכיבים. כאן חשוב להתייעץ עם הווטרינר שלכם ואף לבצע בדיקות דם וניסויים שונים עם מזונות שונים כדי לאתר את המרכיבים המסוכנים ולוודא שאתם לא קונים אוכל הכולל את המרכיבים הללו.

#5 – לתת לכלב שלכם את אותו האוכל כל הזמן:

אחת הטעויות הנפוצות ביותר בבחירת אוכל לכלבים היא לספק לכלב שלכם את אותו האוכל כל הזמן. זה נכון שלא צריך להחליף לכלב שלכם את האוכל בכל חודש, כיוון שזה עשוי לגרום לכאבי בטן וכלבים אוהבים לדעת מה הם מקבלים באוכל שלהם ועשוי לקחת להם זמן להתרגל לאוכל בטעם חדש (לכן גם מומלץ לשלב את האוכל החדש עם האוכל הישן במנות משותפות כדי שיתרגל). אבל סעיף זה מדבר על החלפה של אוכל פעם בשנה-שנה וחצי לטעם אחר. זו יכולה להיות אותה חברה שאתם סומכים עליה וזה בסדר גמור. חשוב יהיה לבדוק אתו טעמים שונים כי לאורך הזמן הוא עשוי להשתעמם מאותו טעם שאתם נותנים לו באופן קבוע וזה בסדר גמור לגרות אותו עם טעם חדש מדי פעם.

יש לכם רשימה נוספת של טעויות שאסור לכם לעשות בבחירת אוכל לכלבים?

אנא הרגישו חופשי לשתף אותה עמנו שנוכל להוסיף אותה אל המדריך וכך עוד אנשים יוכלו גם הם להימנע מהטעויות הללו ולבחור אוכל בצורה נכונה למען איכות חייו של הכלב שלהם.

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

X
דילוג לתוכן preloader